Winsa ailesi olarak bizler, çocuklarımıza daha temiz bir gezegen bırakabilmek adına yıllardır çevreye daha duyarlı ürünlere ulaşmak için çalışmalar yapmakta, sürdürülebilir bir yaşam için üzerimize düşen sorumlulukları büyük bir bilinç ile hayata geçirmekteyiz.

SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ

İstanbul Çocuk Sanat Tiyatrosu

Winsa, Ekim ayı ile birlikte başlayan 215-2016 sezonu süresince İstanbul Çocuk Sanat Tiyatrosu’na destek verecek. İstanbul Çocuk Sanat Tiyatrosu’nun 18 Ekim 2015 tarihinden başlayarak, 2016 Mayıs sonuna kadar oynayacağı gişe oyunlarında küçük tiyatro severlere çeşitli hediyeler verecek. Her oyunun sonunda, özel olarak tasarlanan Weksper boyama kitabı, Weksper boya kalemi seti ve oyundaki müziklerin yer aldığı bir cd minik izleyicilere hediye edilecek.

Ağrı Tezeren Köyündeki İlkokul Projesi Tamamlandı

Eğitime ve eğitim kurumlarına farklı alanlarda destek veren Winsa, Boğaziçi Üniversitesi Robert Koleji Mezunu, Sanayici, İşadamı ve Yöneticiler Derneği (BRM)’nin inşaatını gerçekleştirdiği Ağrı Tezeren 5. Boğaziçi İlkokulu projesi kapsamında, ilkokulun pencerelerinin yapımını üstlendi.
 
3 ay içerisinde tamamlanarak eğitime hazır hale getirilen okul binasında, Winsa Safir serisinden üretilen pencereler, öğrencilerin modern sınıflarda eğitim ve öğretim görmesine katkı sağlayacak.

Bursa / Mustafakemalpaşa’ya 10.000 Fidan Diktik…

Winsa hatıra ormanımız, Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesinde TEMA VAKFI ağaçlandırma sahasında bulunmaktadır. Ekim 2003 yılında bu alanın ağaçlandırma çalışmalarına başlanmış ve bugüne kadar 10.000 adet fidan dikilmiştir. Her geçen gün daha da büyüyen ağaçlarımız, ilerleyen zamanda gerçek bir orman görüntüsüne kavuşacaktır.

Kayseri / Malatya Yolunu Ağaçlandırıyoruz…

Winsa Hatıra Ormanları'nın ikincisi Kayseri-Malatya yolunun 80.km’sinde bulunmaktadır. 2006 yılında yaklaşık 30 dönüm alan üzerine 4.800 adet fidan dikilmiştir. Fidan türleri sedir,sarıçam, mahlep ve bademdir.

Sultan Alparslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne Destek

Winsa, Sultan Alparslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İnşaat Teknolojileri, PVC Doğrama İmalat ve Montajcılığı Bölümü’nün profil ihtiyaçlarını sağlıyor. 11. ve 12. sınıfta okuyan öğrenciler atölye derslerinde Winsa markalı profilleri kullanıyor. Winsa yetkilileri ayrıca üretim ile ilgili tecrübelerini de öğretmenlerle paylaşarak eğitim kalitesine de katkı da bulunuyor.

Top